Odpoczynek na Wyspie Wolin
Rowerem do stolicy Niemiec Odpoczynek na Wyspie Wolin

Odpoczynek na Wyspie Wolin

Odpoczynek na Wyspie Wolin

Atrakcyjne położenie Wyspy Wolin przyciąga turystów. Można tu odpocząć, obserwować przyrodę, spędzić wolny czas na plaży morza, rzeki lub jeziora – wszystko to w zasięgu ręki. Zwiedzając wyspę odwiedzić należy Międzyzdroje - miasto w północno-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego. Miasto położone nad samym Bałtykiem, na morenie w Paśmie Wolińskim. Międzyzdroje są znanym kurortem wypoczynkowym, piękne miasto zasłynęło chociażby z Wakacyjnej Gali Gwiazd. W centrum znajduje się słynna aleja gwiazd, gdzie turyści mogą oglądać odciśnięte w betonie ślady dłoni największych gwiazd.

Miłośnicy natury mają do zobaczenia wiele miejsc na wyspie. Zaczynając od opłynięcia malowniczych małych wysepek położonych w Zalewie Szczecińskim. Największa z wysp to Wielki Krzek.


Zalew Kamieński
– turyści decydujący się na odpoczynek w kurortach położonych nad Zalewem Kamieńskim, będą wypoczywać w otoczeniu Jeziora Wrzosowskiego, Jeziora Koprowo, Zatoki Cichej.

Jezioro Koprowo –  jest największym  jeziorem na Pojezierzu Wolińskim. Jego powierzchnia wynosi: 487 hektarów a głębokość w najniższym punkcie wynosi ponad 3 metry. Jezioro Koprowo przyciąga wielu rybaków ze względu na bogactwo ryb: leszczy, płoci i linów.

Półwysep Rów
– jest częścią wyspy, która jest najdalej wysunięta na południe. Jego długość wynosi 3 km a szerokość 1 km. Ciekawostka jest szybkie powiększanie się półwyspu ze względu na szybko osadzający się muł z Zalewu Szczecińskiego.

Odpoczynek na Wyspie Wolin