Trasa zachodnia
Rowerem do stolicy Niemiec Trasa zachodnia

Trasa zachodnia

Trasa zachodnia

Propozycją innej trasy rowerowej, przy której dostępnych jest wiele połączeń kolejowych, jest przede wszystkim zwiedzenie Trzebieży. Miejscowość jest typowym turystycznym miejscem o dużym uroku. Rybacki port, przystań dla żeglarzy i malownicze położenie przyciągają urlopowiczów i zatrzymują przejezdnych.

Propozycja trasy:

Szczecin- Trzebież
Penkun- Szczecin
Prenzlau- Penkun
Warnitz- Prenzlau
Joachimsthal- Warnitz
Biesenthal- Joachimsthal
Berlin/Buch- Biesenthal

Ta propozycja, łączy ze sobą zwiedzanie przepięknych miejsc, obserwowanie przyrody i możliwość pokonania dłuższych odcinków pociągiem.


Joachimsthal - miejscowość leżąca na trasie, znajduje się na trasie przejazu pociągu regionalnego RB63. Pociąg kursuje co dwie godziny. Możemy dziękui temu połączeniu zwiedzić Eberswalde i Templin. Regionalny express RE3 zatrzymuje się w Angermünde, Wilmersdorf i w Warnitz. W pociągach RB63 istnieje możliwość przejazdu z rowerem.


W Prenzlau mozemy wsiąść w regionalny express RE3. Możemy dojechać nim do Penkun-kolejnego przystanku na trasie zachodniej, lub wysiąść w Tantow i dojechać aż do Szczecina. Pociąg regionalny (RB66), który między Szczecinem a Angermünde jeździ ok. 9 razy w ciągu dnia. Na obu tych liniach nie ma problemu z zabraniem rowerów.


Część drogi możemy także pokonać promem. Z Nowego Warpna, Starego Warpna i Ueckermünde przedostaniemy się na wyspę Uznam.


Świnoujście leżące na wyspach Wolin i Uznam jest połącz
one kursującymi dosyć często promami miejskimi. Korzystanie z promu dla pieszych i rowerzystów jest bezpłatne. Przeprawa zajmuje ok. 10 minut.

Trasa zachodnia