Rowerowa wyprawa Wolin - Berlin
Rowerem do stolicy Niemiec Rowerowa wyprawa Wolin - Berlin

Rowerowa wyprawa Wolin - Berlin

Rowerowa wyprawa Wolin - Berlin

Rowerowa wycieczka z Wolina do Berlina może być nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, jest przede wszystkim możliwością zwiedzenia pięknych terenów Pobrzeża Szczecińskiego, zalewu Szczecińskiego malowniczych przygranicznych terenów Niemiec. Oprócz możliwości zwiedzania stolicy NiemiecBerlina, wycieczka daje możliwość obserwowania krajobrazu Ueckermark, zielonego miasta Szczecin, ujścia Odry i Zalewu Szczecińskiego.

 

Zaczynamy od Szczecina, dalej Trzebież. Po polskiej stronie czekają na nas przede wszystkim przepiękne tereny Zalewu Szczecińskiego, Pasma Wolińskiego.

Dalej wśród lasów czekają na nas miejscowości Blumberger Mühle, Steinhöfel wzdłuż jezior Ober- i Unteruckersee i Prenzlau. Penkun,Tantow i Rosow to niemieckie miasta, które także miniemy podczas wycieczki.

Po stronie niemieckiej czeka na turystów kraina Brandenburgii i jej geste tereny leśne. Dalej przejeżdżamy kanały Finow-, Oder-Havel- i Werbellin-Kanal by wkrótce znaleźć się nad jeziorem Werbellinsee w miejscowości Joachimsthal.

Rowerowa wyprawa Wolin - Berlin
Berlin